Jesteś tutaj: Home > najczęściej zadawane pytania, porady, szkodniki w ogrodzie, trawnik > Kret w ogrodzie

Kret w ogrodzie

kret w ogrodzie

Kret europejski (Talpa europaea L.), który odwiedza nas w ogrodzie jest małym i niepozornym zwierzątkiem o miękkim futerku, który dobrze czuje się w wilgotnych i próchnicznych glebach bogatych w pożywienie (głównie dżdżownice i drobne kręgowce) herunterladen. Żyje on w samotności, a dzień podzielony ma na cykle ośmiogodzinne, z czego przez cztery godziny drąży kanały i żeruje (szczególnie w godzinach porannych), a następnie przez kolejne śpi w gnieździe herunterladen.

Ssak ten ma dwojaką naturę, ponieważ z jednej strony jest naszym sprzymierzeńcem w walce z larwami owadów niszczącymi trawnik, ślimakami, pędrakami, drutowcami, czy młodymi nornicami trick movies to download. Z drugiej jednak tworzy nieestetyczne kopce (kominy wentylacyjne), które przyczyniają się do powstawania nierówności na darni. Jak więc wyprosić nieproszonego gościa z naszego ogrodu free download teams? Kret w naszym kraju objęty jest ochroną gatunkową częściową, w związku z czym nie wolno go zabijać, okaleczać, czy niszczyć gniazd. Przepisy te dotyczą sytuacji, gdy osobnik znajduje się poza terenami: ogrodów, szkółek, lotnisk, boisk sportowych oraz ziemnych konstrukcji hydrotechnicznych hörbücher benjamin blümchen kostenlosen.

Badania wykazały, że krety charakteryzują się dużą zmiennością osobniczą, przez co metody skuteczne w jednym ogrodzie nie koniecznie działają na ssaki w ogrodzie sąsiada atas herunterladen. Istnieje kilka metod na pozbycie się tego zwierzaka, z których kilka praktykowanych jest przez naszą firmę:

  • Ponieważ kret wrażliwy jest na zapach najpopularniejszą metodą jest umieszczenie w krecich korytarzach substancji lub preparatów silnie pachnących takich jak np.: karbid (doświadczone i skuteczne w naszej praktyce), Kretol GR lub 45EC, szmaty nasączone ropą

  • Sadzenie wokół trawnika roślin wydzielających silne zapachy, przyjemne dla człowieka np.: aksamitka, lawenda, mięta

  • Stosowanie preparatów naturalnych, które po rozcieńczeniu wlewa się w krecie korytarze np.: żel przeciw kretom

  • Montowanie w ogrodzie przedmiotów drgających np icloud herunterladen iphone. wiatraczki, wibrujące odstraszacze zasilane baterią lub solarne

  • Rozkładanie pułapek chwytnych (plastikowe rury z zapadkami otwierającymi się do wewnątrz) (doświadczone i skuteczne w naszej praktyce)

  • Stosowanie w okresie wiosenno-letnim nawozu do trawników o zapachu lawendy, czynność powtarzamy kilka razy w sezonie

  • Podczas zakładania murawy rozkładanie siatki na krety, którą zakopuje się na głębokości ok herunterladen und konvertieren von online videos. 10-20 cm pod powierzchnią gleby i dopiero rozkłada się trawnik z rolki lub sieje nasiona (doświadczone i skuteczne w naszej praktyce)

  • Włożenie do wydrążonego korytarza sierść psa lub zużytą zawartość kociej kuwety (doświadczone i skuteczne w naszej praktyce)

  • Według opinii niektórych osób sprawdza się sposób polegający na „czekaniu” na kreta z łopatą

Walka z kretem w ogrodzie nie jest łatwa ani szybka, ale upór w działaniu pomagają nam ją wygrać download a severely disabled card.

mrg inż. ogrodnictwa
Justyna Ziarko

Tags: ,

One Response to “Kret w ogrodzie”

  1. […] • KRETY Jak działać w przypadku zauważenia kreta w ogrodzie można przeczytać w naszym artykule http://www.secret-garden.pl/kret-w-ogrodzie/ […]

Leave a Reply