Rośliny miododajne w ogrodzie

Rośliny miododajne w ogrodzie

Rośliny miododajne to z reguły niepozorne roślinki, które charakteryzują się kilkoma właściwościami i warto posadzić w swoim ogrodzie. Główną cechą jest możliwość dostarczania pszczołom surowca do produkcji miodu (nektar, spadź, pyłki). Obecnie jest to bardzo pożądany surowiec, który pomaga pszczołom, które masowo wymierają. […]

Tags: ,

Trendy w kolorystyce: Greenery- kolor roku

Trendy w kolorystyce: Greenery- kolor roku 2017

Każdego roku wybierane są nowe trendy w kolorystyce, które rządzą w nadchodzącym sezonie zarówno w modzie, sztuce jak i architekturze. Światowy autorytet w dziedzinie barw- Instytut Pantone jako kolor roku 2017 wybrał soczystą, jasną zieleń. Greenery można zaobserwować na tegorocznych targach ogrodniczych oraz na wystawie Chelsea Flower Show.

[…]

Rośliny okrywowe

Rośliny okrywowe- alternatywa dla trawnika?

Rośliny okrywowe są coraz częściej spotykaną alternatywą dla trawnika, szczególnie w miejscach trudnych do pielęgnacji oraz zacienionych. Mogą one zarówno pokrywać całe podłoże, jak i występować w formie obwódki rabatowej. Przeciwdziałają nadmiernemu przesuszeniu gleby w miejscu posadzenia oraz hamują rozwój chwastów, którą są niepożądane wśród kwitnących rabat.

[…]

Tags:

Pnącza idealne do powierzchni

Pnącza idealne do zakrycia niechcianych powierzchni

Pnącza są grupą roślin ozdobnych, które idealnie wspinają się po wszelkiego rodzaju podporach i ścianach z wykorzystaniem swoich pędów, ogonków liściowych, wąsów czepnych lub korzeni przybyszowych. Nie zajmują one dużo miejsca, ale są bardzo ozdobne dzięki dużej masie wytwarzanej zieleni (czasem całorocznej) oraz dekoracyjnych kwiatach i owocach.

[…]

Tags: , ,

Pielęgnacja roślin wrzosowatych

Pielęgnacja roślin wrzosowatych

Rośliny wrzosowate niezmiennie są jednymi z najbardziej lubianych roślin w ogrodach przydomowych, bez względu na styl i charakter nasadzeń. Uznanie zdobywają dzięki całorocznemu zdobieniu ogrodu poprzez różne rośliny z rodziny Ericaceae. Pielęgnacja roślin wrzosowatych nie jest trudna, przedstawiamy kilka prostych porad jak uzyskać pięknie kwitnące kwiaty.

[…]

Tags: , , ,